Nie lekceważ zakwaszenia

Jak rozpoznać zakwaszenie organizmu?

Daria Zimoch
paź 27 2016

Kwasy w organizmie

Zakwaszenie organizmu

Jest to przyczyna wielu problemów zdrowotnych między innymi znaczącego osłabienia oraz podatności na infekcje. Wiele osób nie podejmuje w ogóle żadnych działań, by przywrócić w organizmie równowagę kwasowo – zasadową. Tak naprawdę często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mamy zakwaszony organizm. Warto zwracać uwagę na te objawy, które mogą świadczyć o tym, że doszło do zakwaszenia. Szukać można metod na rozwiązanie tego problemu

Zakwaszenie organizmu – objawy ze strony przewodu pokarmowego

Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego to pierwszy objaw jaki może się pojawiać. Gdy będziemy mieli nadmiar kwasów dojdzie do stanu zapalnego na błonie śluzowej żołądka. Pojawiać się będą wzdęcia oraz zaparcia, problemy z trawieniem i pęcherzykiem żółciowym. Niekiedy pojawia się napad głodu szczególnie na słodycze.

Zakwaszony organizm – objawy ze strony układu sercowo-naczyniowego

Nasz układ sercowo – naczyniowy jest osłabiony. U wielu osób występuje nadciśnienie, migrena oraz zawroty głowy. Może pojawić się zwapnienie i dalej może to prowadzić nawet do zawału serca.

Objawy ze strony mięśni i stawów

Zakwaszenia będą powodować również problemy mięśniowo stawowe. Najczęściej mówi się o dnie moczanowej, uszkodzeniu dysków, zapaleniu stawów oraz reumatyzmie. Osoby z zakwaszeniem nierzadko skarżą się na bóle mięśni oraz kręgosłupa.

Problemy z trawieniem

Pogorszenie wyglądu

Zakwaszenie może mieć wpływ na wygląd zewnętrzny i stanowi przyczynę wypadania włosów. Pojawiać się może suchość skóry, trądzik czy też inne problemy z cerą. Niekiedy można mówić o zakażeniach grzybicznych czy też kruchości paznokci i próchnicy zębów. Pozostałe objawy zakwaszenia Inne symptomy jakie mogą się pojawić to również problemy z bólami głowy, snem czy osłabioną koncentracją. Będziemy się szybciej męczyć, pojawiać się mogą chroniczne bóle, mniejszy popęd płciowy a także gorsze samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Odkwaszanie organizmu

Jeśli chcemy odkwasić swój organizm musimy przywrócić mu równowagę kwasowo – zasadową jaką stracił. Należy więc zadbać o to, by unikać tych elementów, które zakwaszenie powodują.

Jak odkwasić organizm?

Zakwaszenie pojawia się w przypadku złej diety. Produkty kwasotwórcze to głównie białko zwierzęce oraz węglowodany, sól czy kawa i herbata. Na pewno warto unikać spożywania tych właśnie produktów, a zamiast tego powinno się wybierać głownie owoce i warzywa. Najlepszym wyborem będą zawsze zielone warzywa i owoce, które rzeczywiście są dla naszego organizmu najlepsze i dają najwięcej pozytywnych efektów.

Udostępnij