Nie lekceważ zakwaszenia

Objawy zakwaszenia organizmu

Radosław Starzec
paź 27 2016

Osłabiony organizm

Osłabienie, problemy skórne, większa podatność na infekcje. To właśnie takie problemy się pojawią w momencie, gdy będziemy mieli zakwaszony organizm. A ten problem dotyka aż 80% mieszkańców naszego kontynentu.

W jaki sposób nasz organizm poinformuje nas, że istnieje ten problem?

1. Na czym polega zakwaszenie organizmu?

Jeśli nasz organizm ma dobrze funkcjonować potrzebuje odpowiedniego poziomu pH krwi. Jest to związane z tym jak funkcjonują poszczególne układy naszego organizmu i jak powinny funkcjonować. Dochodzi w naszym organizmie do licznych przemian i dlatego musi on dostawać takie warunki, w których te przemiany będą się dokonywały w odpowiedni sposób. Jeśli brakuje w organizmie składników potrzebnych do realizacji tych przemian nie będziemy w stanie neutralizować ubocznych skutków przemiany materii i dlatego właśnie wtedy pojawi się w naszym organizmie problem z zaburzeniem kwasowo – zasadowym organizmu a więc do jego zakwaszenia.

2. Jak rozpoznać zakwaszenie?

Nadmiar kwasów w organizmie może się objawiać na różne sposoby. Jako jeden z pierwszych skutków będziemy odczuwać problemy z przewodem pokarmowym. Zaczną się pojawiać problemy z trawieniem, wzdęciami, często pojawiać się będzie uczucie przepełnienia, nieprzyjemny posmak w ustach. Nadmiar kwasu mlekowego prowadzić będzie do bólów mięśni, pojawiać się będą bóle kręgosłupa oraz zapalenie stawów.

Zakwaszenie będzie można rozpoznać, jeśli zwracać będziemy uwagę na to w jakim stanie są nasze włosy, paznokcie oraz zęby. Gdy organizm jest zakwaszony włosy będą wypadać, paznokcie są łamliwe, natomiast żeby dużo bardziej narażone na próchnicę. Cierpieć będzie również cera. Zarówno u nastolatków jak i tez u osób dorosłych na twarzy pojawiają się wypryski, na udach i pośladkach pomarańczowa skórka

Przemiana materii

3. Skutki zakwaszenia – odkwaszanie organizmu

Nawet jeśli zmiany w organizmie są niewielkie to niestety nasze procesy związane z metabolizmem są mocno uszkodzone i dlatego zakwaszenie wpływać będzie negatywnie na kondycję naszego organizmu. Szybko pojawiać się będą wypryski, zmarszczki. Zatrzymywanie wody w organizmie, które służyć może do rozcieńczania kwasów będzie sprzyjać powstawaniu opuchnięć czemu towarzyszyć może ból.

Znacznie rośnie również ryzyko pojawienia się poważnych schorzeń takich jak cukrzyca, nadciśnienie, osteoporoza, miażdżyca czy nadwaga a także problemy nowotworowe. Zakwaszenie zazwyczaj wiązać się będzie z uczuciem stałego zmęczenia. Dlatego jak najszybciej należy podjąć kroki zmierzające do usuwania zakwaszenia.

Udostępnij