Aloes dla zdrowia

Jakie są podstawowe obszary działania aloesu?

Radosław Starzec
kwi 19 2017

Moc aloesu

Aloes daje nam szansę na wypracowanie równowagi kwasowo – zasadowej w organizmie, która niszczona jest przez złe odżywianie. Może dawać nam możliwość wzmocnienia układu odpornościowego. Składniki jakie znajdują się w aloesie sprawiają, że poprawia się między innymi praca makrofagów. Można liczyć na oczyszczenie organizmu z toksyn.

Jest to roślina, które wpływa na to, że przemiana materii jest usystematyzowana. Dzięki niej można rewitalizować florę bakteryjną w układzie pokarmowym, charakteryzuje się aseptycznym działaniem na złe bakterie. Może ułatwić proces wypróżniania ponieważ nawadnia masy kałowe, wpływa na pracę naszych jelit. To składnik odpowiadający za regulowanie pracy układu nerwowego. Może mięć także zbawienny wpływ na naszą wątrobę, dzięki niemu zatrzymać można proces jej niszczenia.

Właściwości aloesu

Aloes to roślina, która może nas ochronić przed osadzaniem się kamieni nerkowych, zatrzymuje stany zapalne, przenika do głębokich warstw skóry i błon śluzowych, może poprawić gojenie się ran. Roślina przyspiesza zabliźnianie się ran, krążenie krwi, przyswajalność witamin a także substancji w przewodzie pokarmowym. Charakteryzuje się działaniem bakteriobójczym, chroni przed wirusami oraz grzybami. Dzięki aloesowi nasz organizm może liczyć na regenerację i więcej energii,dlatego sił witalnych po jego spożyciu powinniśmy mieć więcej.

Kosmetyki z aloesem

Preparaty z aloesem

Aloes występuje w postaci produktów do stosowania zewnętrznego takich jak kremy, maści, żele oraz wewnętrznego jak napoje, wyciągi, wina czy nalewki.

Jeśli chcemy kupować produkty z aloesem należy sprawdzać czy to co będzie nam oferowane jest oznaczone znakiem jakości IASC a więc Międzynarodowej Rady Naukowej do spraw Aloesu, której zadaniem jest kontrolowanie tych produktów, które pojawiają się w sprzedaży jako te zawierające aloes. Jak się bowiem szacuje na rynku pojawia się produktów z aloesem za około 110 mld dolarów zaś tylko te wyceniane na 6 mld dolarów mają znak IASC.

To sprawia, że bardzo łatwo będzie nam trafić na produkty, które są mocno rozwodnione i tym samym nie mają wartości odżywczych, na które najbardziej liczymy. Takich produktów unikajmy. Warto także spojrzeć zawsze na skład produktu, to jak się wydaje najlepszy sposób na ocenę jakości. W ten sposób oceniamy czy ten konkretny produkt rzeczywiście jest w stanie na nasze potrzeby odpowiedzieć.

Udostępnij