Aloes dla zdrowia

Aloes - doskonały dla zdrowia

Radosław Starzec
paź 27 2016

Proces starzenia skóry

Właściwości aloesu

Aloes to roślina, która znana jest od najdawniejszych czasów. Już na terenie starożytnych Chin, Egiptu czy też Babilonu był on wykorzystywany. Takim szczególnie cennym elementem będą liście, w których znajduje się najwięcej substancji śluzowych. Właściwości leczniczych jednak nie mają wszystkie gatunki aloesu. będziemy mogli je znaleźć jedynie w 15 gatunkach, dlatego trzeba to brać pod uwagę. Jest to środek, który jest jako produkt regulujący trawienie z tego względu, że ma działanie bakteriobójcze oraz przeciwbólowe.

Będzie mógł być stosowany również jako element chroniący nas przed wrzodami żołądka oraz dwunastnicy a także przy niewielkich wrzodach na jelicie grubym. Aloes poprawia dodatkowo stan błony śluzowej jelit, pobudza wydzielanie soków trawiennych i działa na przemianę materii.

Aloes zastosowanie

ZASTOSOWANIE ALOESU - URODA

Aloes w kosmetyce jest stosowany bardzo często. Roślina ma działanie ściągające, nawilżające, regenerujące oraz przeciwzapalne. Również będzie wpływać dobrze na ograniczenie tych procesów, które związane są ze starzeniem się skóry.

ZASTOSOWANIE ALOESU – MEDYCYNA

Wewnętrznie aloes jest stosowany na zaparcia, ponieważ roślina taka wpływa bardzo dobrze na pobudzenie ruchów perystaltycznych jelit. Dodatkowo wspomaga również leczenie wrzodów na żołądku, może łagodzić symptomy schorzenia określanego jako jelito drażliwe, zmniejszy poziom złego cholesterolu. Stosowany również jako preparat, który wspomaga leczenie schorzeń dermatologicznych takich jak parzenia, owrzodzenia, opuchlizna czy opryszczka.

Gatunki aloesu

Sok z Aloesu

W sklepach coraz częściej zauważyć można specjalne napoje na bazie aloesu, które mogą być idealnym suplementem diety dla nas. Napoje są przygotowywane w oparciu o miąższ aloesowy, po usuwaniu zewnętrznej skóry liścia. Jak się okazuje aloes stać się może takim elementem, który uzupełnia dietę. Napoje wpływają korzystnie na działanie organizmu, ma działanie poprawiające trawienie, wpływa również na układ odpornościowy, opóźnia procesy starzenia się tkanek. Preparaty takie są polecane dla osób, które są szczególnie aktywne fizycznie.

Po napoje oczywiście sięgać mogą wszyscy, także osoby starsze oraz w średnim wieku, które chcą uniknąć chorób cywilizacyjnych. Codzienne spożywanie miąższu sprawia, że organizm będzie wzbogacony o wiele cennych substancji odżywczych. Białko w formie aminokwasów będzie wpływać na pracę układu nerwowego a liczne witaminy wpływają na przemiany metaboliczne substancji energetycznych w organizmie.

Udostępnij